Skip to content Skip to footer
Selçuk Balcı

Selçuk BALCI

Selçuk Balcı Rize'nin Çayeli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu bu şehirde tamamladı. İlkokulu bitirdikten sonra ailesiyle birlikte Ankara'ya yerleşti. Çocukluğundan beri bağlama çalmasına rağmen lise yıllarında kemençeye merak saldı. Kendini bu konuda yetiştirdikten sonra birçok Karadenizli şarkıcıya kemençe çalarak eşlik etti.

Zeynep Bakşi Karatağ

1974 doğumlu şarkıcı Zeynep Bakşi Karatağ, İstanbul'da doğmuştur. 1999'dan beri Almanya'da yaşamaktadır ve Tunceli kökenlidir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Seha Okuş Hoca'dan solfej dersleri almıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda eğitim almıştır. 2021 yılında Altın Kelebek Ödülü'nü (En İyi Kadın Halk Müziği) kazanmıştır.

SEYFİ YERLİKAYA

Seyfi YERLİKAYA

İlkokul ve ortaokul tahsilini Ovacık ilçesinde tamamladı. Liseyi Elazığ Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde okudu. İlkokul yıllarında flüt çalarak müzik ile tanışmış oldu. On dört yaşındayken, babası Muzaffer Yerlikaya’nın kendisine hediye ettiği bağlama ile müziği hayatının bir parçası yaptı. Ovacık’ta dönemin bağlama hocaları Yaşar Tosun ve Murat Aydın’dan dersler aldı. Zülfü Livaneli ve Ahmet Kaya müziğine yön veren en önemli iki sanatçı oldu.

NİYAZİ KOYUNCU

Niyazi KOYUNCU

20 Nisan 1984'te Artvin ilinin Hopa ilçesine bağlı Yeşilköy'de doğdu. İlk öğrenimine Sugören köy okulunda başladı. Lise eğitimini Hopa Lisesi'nde gördü. Daha sonra Eskişehir'e üniversite okumak için gitmiştir. Kalabalığın önünde ilk kez şarkı söylemesi Eskişehir'de bir tesadüfle başladı ve daha sonra "Seritana" (Karanlıktaki Ӏşık) adlı etnik müzik grubunu kurdu. Grubuyla İstanbul'a gelen Niyazi Koyuncu, kısa bir süre sonra grubun dağılmasıyla müzik hayatına tek başına devam etmiştir.

DENİZ KÜÇÜKAKYÜZ

Deniz KÜÇÜKAKYÜZ

Profesyonel müzik kariyeri 2015 yılında yayımladığı "Çile" adlı single çalışmasıyla başlayan Türk müzisyen ve söz yazarı, Son Liman, Ağlayalım Düşleri ve Dalgakıran eselerinin de sahibidir. Samimi kişiliği ile çalıştığı her alanda ilgi gören müzisyen Deniz Küçükakyüz, Selçuk Balcı ile düet yaptığı Son Liman eseriyle büyük yankı uyandırmıştır.

SELİM TARIM MODERN ANADOLU SENFONİSİ

Selim TARIM Modern Anadolu Senfonisi

Anadolu ezgilerine bugünün yorumunu kazarak bambaşka bir noktaya taşıyan Modern Anadolu Senfonisi, Selim Tarım önderliğinde 2020 yılında kurulmuştur. Bünyesinde bulundurduğu, konservatuvarda eğitimierine devam etmekte olan genç yeteneklere de kendilerini ifade edebilecekleri bir platform sağlıyor..

TANJU TOPAL

Tanju TOPAL

Müziğe Pir Sultan Abdal derneğinde bağlama dersi alarak başlamıştır. Üniversite yıllarında Grup Viya adlı bir müzik grubunu kuran Tanju Topal, üniversiteden mezun olduktan sonra konserler vermeye başlamıştır. 2019'da çıkarmış olduğu 'Köprü' isimli albümü ile kitleleri kendisine aşık etmiştir. Özellikle Hemşin müziği alanında çalışmaları bulunan Tanju Topal kent ve yayla müziğini harmanlayarak sevenlerinin karşısına çıkmaktadır.

YUSUF AYDIN

Yusuf AYDIN

Çocukken kuzeninin bağlama çalışından etkilenerek kendi kendine bağlama ve gitar öğrenmeye başlamıştır. Bağlama ve gitar öğrenirken şarkı söyleyebildiğini fark edince müziğe daha fazla önem vermiştir. Üniversiteden mezun olduktan sonra kendi ismi ile konserlere başlayan Yusuf Aydın; 2019'da köprü albümü ile müzik piyasasına giriş yapmıştır.